Instruktor fitness

Hobby plus praca: Instruktor fitness

Instruktor fitnessu jest to zawód, który obecnie staje się wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularny. Wynika to z wielorakich powodów. Po pierwsze, dostrzega się w ludziach coraz większą chęć zadbania o siebie. To jest efekt tak szeroko i silnie dziś rozgłoszonego trendu na powrót do tego co naturalne. Warto więc żyć zdrowo, w zgodzie z przyrodą, ekologicznie. Jednym z wyrazów tego okazuje się właśnie troska o zachowanie odpowiednio dobrej formy fizycznej. Przekłada się to także rzecz jasna na poprawę naszej atrakcyjności. Drugi aspekt to także kwestia otyłości, jaka w dzisiejszych czasach jest poważnym problemem natury zdrowotnej. Wpływa na to szereg pojawiających się coraz silniej czynników takich jak zmęczenie, niewyspanie, wiążący się z tym brak czasu na spokojne i regularne jedzenie posiłków.

Ponadto wiele osób zagryza w stresie, objada się zupełnie nieświadomie – grając na komputerze, surfując w Internecie czy oglądając bezmyślnie telewizję. Kolejna kwestia to stres. Żyjemy coraz bardziej nerwowo, w pogoni za codziennymi obowiązkami, pracą zarobkową i walką z trudnościami zajadanie się jest sposobem na rozładowanie emocji i napięcia – złudnym rzecz jasna, ale wielokrotnie wybieranym jako swego rodzaju lżejsza alternatywa wobec alkoholu czy narkotyków. Otyłość wynika także z faktu, że ludzie nie mają czasu na zadbanie o siebie poprzez pracę siedzącą, jaką określa się na chwilę obecną jako zabójstwo dwudziestego pierwszego wieku. Sposobem na to wszystko, o czym wyżej wspomnieliśmy jest natomiast skorzystanie z usług oferowanych przez instruktorów fitnessu.

A teraz przejdźmy na moment do charakterystyki tego zawodu. Ta profesja nie jest jak mechanicznie wykonywane zawody fizyczne. Mimo iż też fizyczna i wymaga wysiłku nieintelektualnego, to jednak może wiązać się z prawdziwą pasją. Ciężko aby hobby uczynić na przykład pracę w sklepie, przekładanie produktów na taśmie produkcyjnej czy siedzenie w kasie, z kolei co do zawodu instruktora fitnessu zdecydowanie można stwierdzić, iż jest to nie tylko praca typowo zarobkowa, ale także a nawet przede wszystkim pasja. Nie ma szans zostać instruktorem kiedy samemu nie jest się wyćwiczonym, nie ma się dobrej kondycji, niewiele wie się na temat pracy wykonywanej na co dzień. Swoją sylwetką, determinacją, cierpliwością i własnym zaangażowaniem oraz pasją trzeba zarażać innych – tych, którzy potrzebują wsparcia, są dopiero na początku walki o lepszy wygląd a niekiedy nawet dobre samopoczucie, likwidację kompleksów czy własne zdrowie.

Artykuł dzięki: